VAR hakemleri İngiltere’yi de karıştırdı

Premier Lig’de mücadele eden Nottingham Forest, Everton karşısında yaşanan hakem hataları ve verilmeyen penaltılar nedeniyle sert bir açıklama yaptı. Bu açıklama, İngiltere’de tartışma konusu oldu.

Nottingham Forest, Everton ile yaptıkları ve 2-0 kaybettikleri maçta, kendilerine verilmeyen penaltılar nedeniyle üç ‘son derece kötü karar’ konusunda büyük rahatsızlık duyduklarını dile getirdi.

Premier Lig’de düşme hattının sınırında yer alan Nottingham, VAR hakeminin (Stuart Atwell) Luton Town (küme düşme hattındaki rakipleri) taraftarı olduğunu öne sürerek, Professional Game Match Officials Limited’ı (PGMOL) uyarıda bulunduklarını belirtti.

Kulüp, Goodison Park’ta aldıkları mağlubiyetin ardından ‘haklarını arama konusunda seçenekleri değerlendireceklerini’ ifade etti.

Küme düşme hattının hemen üzerinde yer alan Everton ve Nottingham arasında oynanan maçın ardından, 16. sıradaki Everton 30 puana ulaşırken, 17. sıradaki Nottingham 26 puanda kaldı. Küme düşme hattındaki Luton Town ise 25 puansa sahip.

Nottingham Forest X’te (eski adıyla Twitter) şu ifadeleri kullandı:

“Son derece kötü üç karar – verilmeyen üç penaltı – bunu kabul edemeyiz. PGMOL’ü maçtan önce VAR’ın bir Luton taraftarı olduğu konusunda uyardık ama onu değiştirmediler. Sabrımız birçok kez sınandı. NFFC şimdi seçeneklerini değerlendirecektir.”

Mail Sport’tan Mike Keegan X’te şunları yazdı:

“Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, FA Forest tweet’ini araştıracak. Puan silme olasılığı düşük olsa da ağır bir para cezası olası değil.”

Yorumcu ve eski futbolcu Jamie Carragher, Everton oyuncusu Ashley Young’ın koluna topun çarpmasının ardından Nottingham Forest’ın bir penaltı kazanması gerektiğini onayladı, ancak o anda Young’ın pozisyonunun ‘doğal’ olduğuna hükmedildi.

“UTANÇ VERİCİ”

Maç sonrası Carragher, “Bu size Premier Lig’de nerede olduğumuzu gösteriyor. Stuart Atwell ve Anthony Taylor bugün berbat bir gün geçirdiler ve bu yüzden haklı olarak eleştirilmeliler. Hayal kırıklığını anlıyorum ama bu tepki, bardaki bir taraftar gibi. Nottingham Forest için utanç verici. VAR hakeminin Luton taraftarı olduğunun söylenmesi saçmalık, biraz seviyeli olmalısınız. Hayal kırıklığını anlıyorum, hakemler berbat bir gün geçirdi ama bu saçmalık, buna dahil olamazsınız.” dedi.

“OYNAMAYI MI BIRAKACAKSINIZ?”

Hakemlerin kötü bir gün geçirdiğini söyleyen Carragher, “Stuart Atwell’den berbat bir performans. Anthony Taylor’a yardım etmesi gerekiyor. Bu tweet’e geri dönemem. Son satır, hangi seçenekler, oynamayı bırakacak mısın, ülkedeki her hakemi kontrol edecek misin ve onlar bu maçlara çıkamayacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir