Canlı Yayında Bomba Kulis Bilgisi! ‘Ankara Emniyeti Hallaç Pamuğu Gibi Atılacak’

Suç örgütü lideri Kaplan davasında dinlenen cinayete kurban giden Mahfuz Tatar’ın kardeşi İlhan Tatar, Kaplan’a “Asıl uyuşturucu baronu sensin, seninle Süleyman Soylu” dedi. Bu gündemi değerlendiren Gazeteci Miyase İlknur açıklamalarında şunları söyledi:

‘ANKARA EMNİYETİ’Nİ HALLAÇ PAMUĞU GİBİ ATACAKLAR!’

“Bir Bakan, Ayhan Bora Kaplan’dan devletin güvenlik güçleri çok aciz kalmış gibi bir suç örgütü liderinden yardım alıp TRT’ye gidebiliyorsa bu hukuk önceden oluşmuştur. Ayhan Bora Kaplan bu suçlara Soylu görevden alınınca birden bulaşmış değil. Bir sürü mal varlığı var bunun öncesi var. Bizim gördüğümüz eski tip kabadayılarla bunlar çok farklı. Bütün suç örgütü liderlerinin neden bütün devlet liderleri ile fotoğrafı var? Ben gazeteci olarak AKP’li bakanlardan randevu alamıyorum da bu adamlar nasıl alıyorlar? Biz devleti bilen insanlarız. Bunların her şeyi bağlantılı ama düğünlerinde aynı mekanlarda karşılaşınca ‘tesadüf’ diyorlar. Kırmızı bültenle arananlar bile Türkiye’de yakalanıyor.”

ALİ YERLİKAYA GÖREVİNDEN ALINACAK MI?

“Kaplan soruşturması sonunda siyasi ayağına ulaşacak gibi görünüyor . Yoksa birileri çok fena yanacak. Aldığım yeni bir bilgiye göre önümüzdeki ayın başında yeni bir ‘Emniyet müdürleri kararnamesi’ yayımlanacak. Ankara polisini hallaç pamuğu gibi atacaklarmış. Bir rivayete göre Ali Yerlikaya’nın da gideceği söyleniyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir